2021/22 Award Winners

AGE GROUP CHAMPIONS:
UNDER 6 Boy Hendrix Wake Girl Gigi Jones
Runner-Up ¬† Winston O’Neill ¬† Sienna Dutt
UNDER 7 Boy Jacob Cassar Girl Mia Dutt
Runner-Up   George Jacobsen   Rylee Robinson
UNDER 8 Boy Lucas Priestley Girl Evelyn Grant
Runner-Up   Hudson Grant   Mya Berryman
UNDER 9 Boy Angus Norman Girl Anni Clarke
Runner-Up   Nate Broadbent   Scarlett Wake
UNDER 10 Boy Harrison Lovett Girl Halo Arahanga Iyla Robinson
Runner-Up   James White   Billie Del Mastro
UNDER 11 Boy Ethan Ragusa Girl Myah Estlick
Runner-Up   Elijah Sundqvist   Mathilde Grant
UNDER 12 Boy Nicholas Mai Girl Charlie Del Mastro
Runner-Up   Deegan Doyle   Lucy Phyland-McClure
UNDER 13 Boy Nicholas Ide Girl Evie White
Runner-Up   Troy Lee   Sadie Jones
UNDER 14 Boy Felix Cukavac Girl Mackenzie Estlick
Runner-Up   Alex Lloyd   Hannah Lee
UNDER 15 Boy Samuel White Girl Emma Stewart
Runner-Up   Matthew Elefterescu   Summer Brigham
UNDER 16 Boy Braydn Rich Girl Emma Smith
 Runner-Up   Jonas Cuckavac   Danielle Ide
JUNIOR CHAMPIONS Lucas Priestley Mia Dutt
INTERMEDIATE CHAMPIONS Angus Norman Anni Clarke
SENIOR CHAMPIONS Samuel White Mackenzie Estlick
     
ENCOURAGEMENT AWARDS    
JUNIOR Cindy Hawken  
INTERMEDIATE Alex Cauchi  
SENIOR Amelia Horne  
     
THE JIM LILBURNE AWARD (Most outstanding 100m Runner)  Nelson Banigo
THE WAYNE ARNOLD AWARD (Most outstanding High Jumper)  Emma Smith 
THE EGG BOARD SHIELD  Boomerangs
THE TROY LORENSINI AWARD  РAngus Norman
MOST IMPROVED ATHLETE   Samuel White
THE TREVOR LYNE AWARD   Bridie Shanahan
CROSS COUNTRY CHAMPIONS 2020/21
SENIOR Zane Rich Mackenzie Estlick
INTERMEDIATE Rajkamal singh Virk Balreet Kaur Mann
JUNIOR Harry Wark Anni Clarke
 
2021/22 CENTRE CAPTAINS   Danielle Ide & Bradyn Rich

 

BMLAC 2021 COMBINED EVENT RESULTS:
UNDER 16 1st Jonas Cukavac 1st Emma Smith
  2nd Braydn Rich 2nd Bridie Shanahan
  3rd   3rd Danielle Ide
UNDER 15 1st Matthew Elefterescu 1st Emma Stewart
  2nd Samuel White 2nd Summer Brigham
  3rd   3rd Matilda Clarke
UNDER 14 1st Alex Lloyd 1st Hannah Lee
  2nd Oliver Carr 2nd Blayk Kawana
  3rd Felix Cukavac 3rd Anna Seymour
UNDER 12 1st Nicholas Ide 1st Imogen Lidgett-Egan
  2nd

Riley Rogers

2nd Sadie Jones
  3rd Max Schoemaker 3rd Evie White
UNDER 12 1st Nicholas Mai 1st Charlie Del Mastro
  2nd Patrick Lovett 2nd Tanae Grero
  3rd Deegan Doyle 3rd Ava Radolovic
UNDER 11 1st Oliver Aspinall 1st Myah Estlick
  2nd Dushan Baniluk 2nd Mathilde Grant
  3rd Elijah Sundqvist 3rd Gemma Lee
UNDER 10 1st Harrison Lovett 1st Halo Arahanga
  2nd Lenny Closter 2nd Iyla Robinson
  3rd Ezekiel Horne 3rd Billie Del Mastro 
UNDER 9 1st Nate Broadbent 1st Anni Clarke
  2nd Angus Norman 2nd Scarlett Wake
  3rd Henry Schoemaker 3rd Skyla Berryman
UNDER 8 1st Lucas Priestley 1st Evelyn Grant
¬† 2nd Arthur O’Neill 2nd Raynie Broadbent
  3rd Jaxon Shea 3rd Mya Berryman
UNDER 7 1st Thomas Jacobson 1st Mia Dutt
  2nd George Jacobsen 2nd Milla Jones
  3rd Jacob Cassar 3rd Rylee Robinson
UNDER 6 1st Winston O’Neill 1st Gigi Jones
  2nd Hendrix Wake 2nd Sienna Dutt
  3rd Hayden Tung 3rd Victoria Hannam